Wpisy

Tokio w jeden dzień

Tokio w jeden dzień

Japonia, Japońskie miasta, Podróże do Japonii, Przydatne informacje i ciekawostki

Tokio – niezwykła mieszanka nowoczesności, tradycji i różnorakiej popkultury. Miejsce, w którym obok nowoczesnych, oszklonych drapaczy chmur, stoją tradycyjne świątynie. Miejsce, gdzie starsi przedstawiciele narodu przechadzają się w tradycyjnych strojach, mijając kolorową młodzież wzorującą się na ulubionych bohaterach anime. Tokio to niezwykle kolorowe miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Tokio to wyjątkowo przyjazne turystom miasto. Bez obaw odnajdzie się w nim zagraniczny turysta, dla którego japońskie pismo to czarna magia. Doskonałe oznakowanie w kilku językach pozwala poznać niezwykły charakter miasta. Tokio jest ogromną metropolią zamieszkiwaną przez ponad 13 milionów mieszkańców. Mimo to istnieje szansa, aby zwiedzić Tokio w ciągu jednego dnia. Wszystko dzięki doskonałej sieci komunikacji, która łączy najważniejsze atrakcje miasta.

Kto rano wstaje…

Zwiedzanie warto rozpocząć już od 5 rano, kiedy to do życia budzi się największy targ rybny na świecie Tsukiji. Niesamowity gwar i ruch sprawia, że turyści często nie mają wstępu do strefy sprzedaży, ale mogą za to obejrzeć rybny spektakl z zewnątrz. Warto skosztować świeżej ryby na śniadanie w jednym z licznych straganów zlokalizowanych tuż obok targu.

Jednym z najważniejszych punktów jednodniowej wycieczki po Tokio jest Asakusa – historyczna dzielnica Tokio. To tam skupione są najważniejsze zabytki miasta ze znaną świątynią Sensoji, licznymi kolorowymi bramami z wyrytymi smokami oraz knajpami, z których unosi się zapach lokalnych przysmaków. Wystarczy jednak przejść kilka uliczek dalej, aby uciec od turystycznego zgiełku i wkroczyć do prawdziwego świata Tokio, gdzie mieszkańcy przesiadują w tanich knajpach, a dzieci biegają po wąskich uliczkach grając w piłkę.

Będąc w Tokio nie sposób ominąć pałac cesarski. Wprawdzie wejścia broni straż, jednak z zewnątrz robi również duże wrażenie. W pobliżu znajduje się Ogród Wschodni, gdzie można zobaczyć pozostałości zamku Edo. Warto odwiedzić również Ogród Hama Rikyu. Mimo że częściowo przesłaniają go wieżowce nowoczesnej dzielnicy Shiodome, ogród jest oazą spokoju, gdzie wśród zieleni można uczestniczyć w obrzędzie parzenia herbaty w jednej z licznych herbaciarni.

Tokio – miasto neonów

Dobrą alternatywą na wieczór będzie tokijska wieża Eiffla – Tokio Tower. Z pierwszego bądź drugiego poziomu można podziwiać niezwykłą panoramę miasta. Podobny widok rozchodzi się z tarasu widokowego jednej z wież urzędu tokijskiego – Tokyo Metropolitan Government Building. Dodatkowo mieści się tam centrum informacji turystycznej, gdzie można nabyć mapy i plany miasta.

Po zmroku warto przejść się ulicami dzielnicy Akihabaramekki pasjonatów gier, mangi i anime. Niezliczona ilość neonów, kolorowe bilbordy z postaciami japońskich kreskówek, a do tego największe sklepy z elektroniką. Całość daje niezwykły efekt. Na sam koniec ciekawym doświadczeniem może być przejście przez najbardziej zatłoczone przejście dla pieszych na świecie. Skrzyżowanie Shibuya dzięki niezliczonym neonom i kolorowym wystawom drogich sklepów i pasom również na ukos, jest najbardziej charakterystycznym przejściem dla pieszych na świecie. Zresztą scenerię tą wykorzystywali wielokrotnie filmowcy z Hollywood.

Jednych Tokio może przerazić gwarem i zgiełkiem, innych zachwycić połączeniem nowoczesności z tradycją. Jednak zdecydowanie jest to miejsce, które ma w sobie coś magicznego. Coś co przyciąga miliony turystów z całego świata.

Tokio w jeden dzień
4.5 (90%) 2 głosy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *