Tag: Japonia turystyka

Japonia posiada wszystko, co potrzebne jest do rozwoju turystyki. Bogata kultura, ciekawe tradycje i wiele bogactw naturalnych. To wszystko sprawia, że spragnieni egzotyki turyści, chętnie odwiedzają Kraj Kwitnącej Wiśni.

Mimo że w Polsce nie jest to jeszcze tak popularny kierunek, turyści z Azji, czy Stanów Zjednoczonych tłumnie odwiedzają japońskie wyspy. W 2006 roku Japonię odwiedziło 7 mln turystów, a już w 2014 nawet 12 milionów. Wpłynęło na to wiele czynników jak np. osłabienie waluty w stosunku do dolara, czy coraz większa dostępność lotów.

Turystyka w Japonii

Japonia przyciąga podróżnych swoją niezwykłą kulturą i tradycją kultywowaną od wieków. Niezliczona ilość świąt i festiwali hucznie świętowanych na ulicach największych miast, tajemniczy świat gejsz, mistyczny buddyzm czczony w Japonii jak nigdzie indziej, niezwykłe doznania smakowe i ciekawa historia. To elementy, które przyciągają tysiące ciekawych świata turystów. Do tego egzotyczna natura sprzyjająca uprawie aktywnej turystyki sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Niezależnie czy będzie to wielbiciel japońskich komiksów szukający swoich ulubionych bohaterów na ulicach japońskich miast, podróżny pragnący wczuć się w mistyczny świat buddyzmu, czy szukający mocnych wrażeń, aktywny turysta.

Wpisy

Świątynia Kiyomizudera, czyli Świątynia Czystej Wody w Kioto

Świątynia Kiyomizudera, czyli Świątynia Czystej Wody w Kioto

Japonia, Japońskie miasta, Podróże do Japonii, Zabytki Japonii
Usytuowana nad miastem, na porośniętym drzewami wzgórzu Otowa, Świątynia Kiyomizudera, to jeden z najważniejszych obiektów dziedzictwa kulturowego Japonii. Wielokrotnie niszczony  i odbudowywany kompleks, stanowi największą atrakcję turystyczną Kioto. Kiyomizudera to buddyjski kompleks świątynny  położony…
Strona 1 z 5