Wpisy

Sklepy wszystko po 100 jenów

Sklepy wszystko po 100 jenów

Japonia, Przydatne informacje i ciekawostki

Nie jest tajemnicą, że Japonia do najtańszych nie należy. Są jednak sposoby aby trochę zaoszczędzić. Zwłaszcza, kiedy nasza lista pamiątek do kupienia jest dość długa. Na ratunek przychodzą sklepy „wszystko po 100 jenów”.

Jak sama nazwa mówi, w sklepach takich, mamy szansę kupić pamiątki, czy wyposażyć mieszkanie rzeczami za 100 jenów. Zwracając uwagę na japońskie realia cenowe, wydaje się, że rzeczy te można nabyć praktycznie za darmo. Na pólkach znajdą się i produkty za 200 czy 300 jenów, co wciąż jest wyjątkowo niską ceną. Sklepy wszystko za 100 jenów to najczęściej stragany w centrach handlowych, choć nie brakuje też zwykłych sklepów. Zdarzają się i kilkupiętrowe powierzchnie, które różnorodnością asortymentu mogą konkurować z niejedną galerią handlową.

Tu przykładem jest 7-piętrowy kompleks Daiso Giga Funabashi w prefekturze Chiba, którego powierzchnia przekracza bagatela 6600 m2! Do  największych sklepów należą Daiso (The Daisō) i CanDo. Daiso to potentat, który rozpoczął już ekspansję na rynki międzynarodowe. Są również lokalne markety takie jak:  Silk, Tokutokuya, czy Hyakuemon. Sklepy wszystko po 100 jenów Sklepy wszystko po 100 jenówW sklepach „wszystko po 100 jenów” znajdziemy przede wszystkim artykuły kuchenne, czy łazienkowe. Nie będzie również problemu z udekorowaniem domu, czy zakupem drobnych pamiątek. Dostępne są artykuły biurowe, środki czystości, kosmetyki, zabawki, a nawet niektóre produkty spożywcze jak np. przyprawy, sosy, czy przekąski. Pojawiają się również produkty sezonowe, dzięki czemu za niewielkie pieniądze nabędziemy sprzęt ogrodniczy, czy akcesoria rowerowe. W sklepach Lawson Store 100 oferowane są głównie produkty spożywcze w tym świeże owoce i warzywa, przekąski, nabiał, czy przyprawy. Jak więc widać, dzięki sklepom wszystko po 100 jenów wyposażyć można nie tylko dom, ale i zapełnić lodówkę tanimi produktami. Sklepy wszystko po 100 jenów

Sklepy wszystko po 100 jenów
3.9 (78.46%) 13 głosy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *