Wpisy

Romantyczny pociąg – Sagano Romantic Train

Romantyczny pociąg – Sagano Romantic Train

Japonia, Podróże do Japonii

Wśród niezwykłej przyrody, miedzy miastami Arashiyama a Kameoka biegnie niezwykła linia kolejowa. Przejażdżka Sagano Scenic Railway to szansa na odbycie krótkiej, choć magicznej podróży w romantycznej scenerii wąwozu Hozugawa.

Romantyczny pociąg, bo tak jest nazywany Sagano Scenic Railway, to uroczy, starodawny pociąg, którego trasa wije się głębokim wąwozem Hozugawa. W czasie 25-minutowej powolnej podróży pasażerowie mają szansę podziwiać niezwykłe, majestatyczne wręcz krajobrazy zalesionego wąwozu. 7-kilometrowy odcinek prowadzi wręcz przez wszystkie pory roku. Na wiosnę można cieszyć się widokiem kwitnących kwiatów dzikich drzew wiśni. W czasie lata turystów cieszy delikatny, przyjemny powiew bryzy z płynącej poniżej rzeki. Trasa najpiękniej prezentuje się jesienią, kiedy każde z drzew mijanych po drodze, mieni się inną barwą. Wtedy też w pociągu robi się najtłoczniej. W czasie jazdy pasażerowie mogą delektować się widokami siedząc na drewnianych ławkach. To wręcz idealne warunki na romantyczną randkę.

Trzeba pamiętać, że pociągi nie działają w zimie od 31 grudnia do końca lutego. 25-minutowa podróż w jedną stronę to koszt ok. 620 jenów. Bilety można kupić nawet z miesięcznym wyprzedzeniem. Z kolei jeśli chcemy zakupić bilet na ten sam dzień, trzeba będzie odwiedzić jedną ze stacji: Saga, Arashiyama lub Kameoka Torokko.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *