Wpisy

Gdzie robić zakupy w Japonii?

Gdzie robić zakupy w Japonii?

Japonia, Podróże do Japonii, Przydatne informacje i ciekawostki

Japonia to raj dla zakupoholików. Praktycznie na każdym rogu znajdziemy tam galerie handlowe oferujące ogromny wachlarz produktów. Nie brakuje też specjalnych dzielnic, gdzie kupić można coś unikalnego. Znajdzie się więc coś dla każdego. Sprawdź, gdzie można robić zakupy w Japonii.

Dzielnica Ginza, Tokio

To strefa dla tych z zasobniejszym portfelem. Znajdziemy tam setki luksusowych sklepów znanych marek. Co ciekawe, w 1980 roku, ziemia w dzielnicy Ginza była najdroższą na świecie. Mimo że dziś ceny znacznie spadły, i tak jest to najdroższy rejon Tokio. W weekendy ulice w dzielnicy są zamknięte dla ruchu kołowego, więc piesi mogą czuć się tu jak w raju.

Umeda, Osaka

Jest to największy w Japonii obszar handlowy, w którym znajdziemy centra handlowe, cztery duże sklepy handlowe oraz całe ulice po brzegi wypełnione sklepami. Zdecydowanie jest więc w czym wybierać.

Shinjuku, Tokio

To nie tylko jeden z największych obszarów handlowych w Japonii, ale i najbardziej zatłoczone miejsce. Z pobliskiej stacji kolejowej korzysta dziennie…3.64 miliona pasażerów! W okolicy znajdują się liczne sklepy i centra handlowe. To tu jest też szansa znaleźć dobry sprzęt elektroniczny w konkurencyjnych cenach.

Minato Mirai, Jokohama

To przykład futurystycznego wykorzystania portowej części Jokohamy. Minato Miraj jest siedzibą wielkich galerii handlowych  takich jak Queen’s Square, Landmark Plaza, czy World Porters.

Shibuya, Tokio

Dzielnica będąca rajem dla nastolatków. Znajdą się tam liczne centra handlowe, które oferują niezwykle szeroki asortyment od modnych ubrań, przez gry komputerowe, na elektronice kończąc.

Harborland, Kobe

To handlowe nadbrzeże z dwoma wielkimi galeriami handlowymi, parkami tematycznymi oraz historycznymi atrakcjami.

Akihabara, Tokio

To najbardziej znana dzielnica handlowa, w której kupić można sprzęt elektroniczny w konkurencyjnych cenach. Do tego to idealne miejsce dla wielbicieli mangi i anime, ponieważ w dzielnicy znajdziemy nie tylko liczne sklepy dla otaku, ale i restauracje zabarwione japońskimi kreskówkami.

Den Den Town, Osaka

Konkurencją dla dzielnicy Akihabara jest Den Den Town. Tu również znajdziemy niezliczoną ilość sklepów z elektroniką .

Motomachi, Jokohama

To typowa dzielnica handlowa o kosmopolitycznym charakterze. Oprócz typowych, luksusowych japońskich sklepów, znajdziemy znane europejskie butiki  z asortymentem najlepszych marek, czy zachodnie restauracje.

Gdzie robić zakupy w Japonii?
4.6 (92%) 5 głosy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *