Wpisy

Prefektura Toyama, witaj w kraju wody

Prefektura Toyama, witaj w kraju wody

Japonia, Japońskie miasta, Podróże do Japonii

Widok 3-tysięcznych ośnieżonych szczytów, zielone pagórki, niezliczona ilość rzek, jeziora i wybrzeże Morza Japońskiego. To wszystko oferuje region Toyama – kraina czterech pór roku.

Prefektura Toyama położona jest na wyspie Honsiu. To niewielki region otoczony z trzech stron stromymi górami oraz głęboką na 1000 metrów zatoką. Toyama dzięki swoim bogactwom naturalnym jest doskonałym miejscem dla turystów. Zwłaszcza tych zafascynowanych przyrodą. Światowej sławy Tateyama Kurobe Alpine Route przyciąga tysiące ludzi, którzy chcą przejechać się tunelem przekopanym w kilkumetrowym śniegu. Malownicza dolina The Kurobe Valley mieni się różnymi kolorami w zależności od pory roku. The Unazuki – Onsen to wymarzone miejsce dla tych, którzy w pięknej scenerii pragnął zażyć kąpieli w źródłach geotermalnych. Toyama to idealne miejsce dla każdego pasjonata dzikiej natury.

Region Toyama jest najbardziej uprzemysłowiony region wybrzeża Morza Japońskiego. A wszystko za sprawą ogromnych pokładów wody mających swoje źródło wysoko w górach. Z pobliskich szczytów spływa niezliczona ilość rzek górskich, które zasilają region w tanią energię. Tam też powstała największa hydroelektrownia w Japonii. W górach, w wyniku topnienia lodu, tworzą się piękne jeziora z krystalicznie czystą wodą, a wodospady zasilane górskimi potokami dodają temu miejscu magicznego charakteru.Toyama

Mieszkańcy tej prefektury to prawdziwi szczęściarze. Z ich kranów leci czysta woda, a domy zasilane są energią z odnawialnych źródeł przyrody. Nazywana krajem wody prefektura, to niesamowity dowód na potęgę natury. Potęgę, która kryje w sobie nieskazitelne piękną.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *