Wpisy

Naturalne źródła Onsen

Naturalne źródła Onsen

Japonia, Przydatne informacje i ciekawostki

Natura nie poskąpiła Japonii dóbr przyrody. Kraj Kwitnącej Wiśni to raj dla wielbicieli natury. Znajdą tam wysokie góry, piękne wybrzeża, wulkany, wodospady i jeziora. Nie brakuje też gorących źródeł, które szczególnie upodobali sobie Japończycy.

Aż 70% powierzchni kraju porośnięta jest lasem. Nic więc dziwnego, że na terenach tych powstało 28 parków narodowych. Tam wśród egzotycznych drzew kryją się onsen – naturalne baseny wypełnione wodą termalną. Jest w czym wybierać. W Japonii znajduje się aż 2000 onsen, które rozpościerają się na północ od Tokio aż po krańce Honsiu, prefektura Tohoku. Najpiękniejsze onsen położone są wokół jeziora Ashi-no-ko w Hakone – otoczonego górami akwenu, z którego podziwiać można ośnieżony szczyt Fuji.

Co to jest Onsen

Gorąca woda w onsen pochodzi ze źródeł cieplicowych, choć czasami jest podgrzewana do odpowiedniej temperatury, jeśli wystygnie w czasie transportu rurociągami do kąpieliska. Oczywiście dzięki swoim właściwościom, bogata w pierwiastki i minerały woda, ma lecznicze działanie.
Onsen upodobali sobie nie tylko Japończycy, ale i liczne grono turystów. Wokół kąpielisk budowana jest baza noclegowa i gastronomiczna. Zapewnia się też dodatkowe atrakcje takie jak masaże, SPA, aromaterapie, czy kąpiele błotne. Zdarzają się kąpieliska tylko dla kobiet i te dla płci przeciwnej. Są również koedukacyjne, ale do nich najczęściej nie wpuszczają cudzoziemców.onsen-makaki

Z jednej strony położenie Japonii w miejscu styku płyt tektonicznych to zagrożenie ciągłymi trzęsieniami ziemi. Z drugiej jednak, dzięki temu Japonia to kraj niezwykle bogaty w takie osobliwości jak gorące źródła, wulkany, czy góry, które przyciągają tłumy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *