Wpisy

Jakie są najpopularniejsze japońskie potrawy

Jakie są najpopularniejsze japońskie potrawy

Japonia

Podróż do Japonii to nie tylko wspaniałe monumenty, egzotyczna przyroda, czy ciekawi ludzie. To również nowe, niezwykłe doznania smakowe. Japońska kuchnia zachwyca nawet najbardziej wybrednych. Dla odwiedzających Kraj Kwitnącej Wiśni pozostaje tylko jeden problem. Dlaczego pojemność żołądka jest ograniczona?!

Japonia to przede wszystkim raj dla wielbicieli sushi. Jednak różni się ono od europejskiego walorami smakowymi. Tajemnica tkwi przede wszystkim w świeżej rybie i jej ogromnej różnorodności. Równie popularne jest danie zwane ramen. Makaron jajeczny w słonym bulionie to ulubiony posiłek spożywany przez Japończyków wieczorami. Potrawy japońskie bazują przede wszystkim na różnych odmianach ryb. Unagi to świeży węgorz grillowany na ogniu drzewnym ze słodkim sosem barbecue.

Japońskie potrawy

Według Japończyków, to idealne danie ratujące przed upalnym latem. Na licznych straganach sprzedawcy oferują również tempurę – danie, które pochodzi od portugalskich sprzedawców. Są to owoce morza wraz z warzywami zawinięte w cieście smażone w głębokim oleju sezamowym. Oryginalną przekąską jest Shabu-shabu, czyli plastry wołowiny lub wieprzowiny, które należy owinąć wokół pałeczki i zamoczyć w bulionie. Jest i coś co przypomina nieco danie europejskie. Tonkatsu to kotlet wieprzowy w panierce smażony na oleju. Mimo że danie wywodzi się z Europy, dzięki dopracowanym szczegółom ma zdecydowanie japoński charakter.

Japonia jest tak bogata w egzotyczne przysmaki, że nie sposób wymienić wszystkich popularnych potraw. Podróż do Japonii nie może odbyć się bez degustacji choć kilku z nich. To będzie prawdziwe święto dla kubków smakowych.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *