Wpisy

Magia pachinko, czyli największy nałóg Japończyków

Magia pachinko, czyli największy nałóg Japończyków

Japonia, Otaku & geeks, Przydatne informacje i ciekawostki

Mówi się, że pachinko to największy nałóg Japończyków. Wielu z nich spędza długie godziny przed maszynami do gier, zapalając kolejnego papierosa i wyjmując z kieszeni brzęczące monety. Tak wyglądają salony gier – najgłośniejsze miejsca w Japonii.Magia pachinko (4)

Po przekroczeniu progu salonu gier, uśmiechnięta od ucha do ucha obsługa wita klientów dbając, aby czuł się jak najlepiej. W końcu spędzi tu najbliższe kilka godzin. Już od wejścia nasz mózg bombardowany jest jaskrawym, migoczącym światłem i niespotykanym hałasem wydobywającym się z ciasno ustawionych maszyn. W powietrzu unosi się zapach papierosów wypalanych nerwowo po każdej przegranej grze. Magia pachinko (7)Magia pachinko (6)

Automaty pachinko najłatwiej opisać jako połączenie jednorękich bandytów z pinballem. O wygranej nie decyduje umiejętność, czy talent, ale szczęście, kaprys kolorowej maszyny. Cała gra polega na doprowadzeniu do łuzy małej spadającej kuleczki. Nie mamy jednak do dyspozycji flipperów, jak ma to miejsce przy pinballu. Od gracza zależy jedynie to, z jaką siłą przekręci pokrętło, które napędza kulkę. Magia pachinko (5) Magia pachinko (8)Magia pachinko (3)

Rodzaje pachinko

Rozróżnia się 3 rodzaje pachinko. Hanemono sięgają lat 70. Mają najmniejsze stawki, ale i najmniej zadowalające wygrane. Diji-pachi pojawiły się w latach 90. Zostały wzbogacone w wyświetlacz elektroniczny. Z kolei Kenrimono przeznaczone jest dla prawdziwych wyjadaczy. Przez skomplikowane zasady gra jest trudniejsza, ale i wypłaty wysokie. Niezależnie przy którym modelu zasiądziemy, do gry nie jest wymagany wysoki iloraz IQ. Tu potrzebne jest szczęście, którego maszyna często skąpi.Magia pachinko (1)Magia pachinko (9)

Mimo, że era pachinko powoli mija, nadal wielu Japończyków spędza przed automatami mnóstwo czasu. Pachinko generują nawet 1 bilion złotych obrotu, mimo że hazard w Japonii jest nielegalny.Magia pachinko (12)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *