Wpisy

Co kupić na pamiątkę z lotniska Kansai w Oscace

Co kupić na pamiątkę z lotniska Kansai w Oscace

Japonia, Przydatne informacje i ciekawostki

Podczas gdy jedni zaopatrują się w pamiątki w czasie podróży, inni wolą wypełnić swoją torbę podróżną już na lotnisku. Zwłaszcza, kiedy korzystać możemy z dobrodziejstw strefy wolnocłowej. Oto lista 10 japońskich produktów, które możecie nabyć na lotnisku Kansai w Osace. Tylko nie zgińcie w ferworze zakupów, aby nie odleciał wasz samolot!

Japonia to raj dla smakoszy słodyczy. Półki sklepowe uginają się od całkiem nowych dla nas produktów oraz tych znanych, które jednak zadziwiają różnorodnością smaków. Jest więc w czym wybierać. Poza tym warto zaopatrzyć się w tradycyjne japońskie herbaty, czy gadżety rodem wyjęte z mangi i anime.

1. Kit Kat

Kit Kat to niby nic nowego dla Europejczyka. Ot zwykły baton. A jednak! Japońskie Kit Katy to różnorodność smaków i kolorów. Od 2000 roku japoński oddział Nestle zaczął tworzyć swoje własne smaki. Naliczono ich już blisko 100!

2. Pocky

Pocky to niezwykle oryginalna przekąska w postaci…smakowych patyków. Za 1000 jenów kupimy opakowanie z 18 przekąskami o smaku zielonej herbaty, winogron, melona i wiele innych.

3. Jagga Pokkuru

Jagga Pokkuru to popularna przekąska zwłaszcza wśród zagranicznych gości. Zrobiona z ziemniaków i soli przypomina zwyczajne frytki.

4. Matcha

Matcha to zielona herbata w proszku. Jak na kraj, w którym herbaciana kultura jest wyjątkowo rozwinięta, w Japonii dostać możemy najróżniejsze słodycze o smaku zielonej herbaty. To zdecydowanie ikona wśród japońskich słodyczy.

5. Otabe

Otabe to niezwykle oryginalna przekąska w kształcie pieroga z ryżowego ciasta cynamonowego z pastą z czerwonej fasoli w środku. Przysmak ten popularny jest szczególnie w Kioto. Oczywiście znajdziemy wiele smaków Otabe w zależności od pory roku.

6. Japońska herbata

Japońska herbata to niezbędny souvenir. Jeśli chcesz poczuć w domu magię japońskiej herbaciarni, warto jest zakupić dostępne na lotnisku zielone herbaty proszku. Dodatkowo opakowane są one w kolorowe pojemniki.

7. Ręczniki

Ręczniki to nietypowe, choć bardzo charakterystyczne pamiątki z Japonii. Lekkie, kompaktowe ręczniki dostępne są w najróżniejszych wzorach dopasowanych do każdej pory roku.

8. Hello Kitty

Suveniry z Hello Kitty, czyli najpopularniejszą postacią japońskich anime znaną na całym świecie. Gdzie najlepiej je kupić, jeśli nie w królestwie Hello Kitty. Na lotnisku znajdziemy mnóstwo gadżetów z tą popularną postacią.

9. Kubki Starbucks

Kubki Starbucks to popularna pamiątka nie tylko w Japonii, ale i na całym świecie. Można nabyć jeden z wielu kolekcjonerskich kubków lub taki charakterystyczny dla japońskiej kultury.

10. Pen drive

Pen drive to już chyba nic nowego. Ale pen driver w kształcie kawałka sushi? Takie rzeczy tylko w Japonii :).

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *