Wpisy

Która pora roku jest najlepsza na podróż do Japonii?

Która pora roku jest najlepsza na podróż do Japonii?

Japonia

Kiedy najlepiej wybrać się do Japonii? Japonia leży w wyjątkowym rejonie świata. Stąd też tak wiele tam osobliwości. Z jednej strony monsuny i pojawiające się czasem tajfuny, a do tego niezwykle wilgotne i upalne lata. Z drugiej strony piękna wiosna i kolorowa jesień, a wraz z nimi tłumy turystów.

Klimat Japonii podzielony jest na wyraźne cztery pory roku, z których każda znacznie różni się od siebie. W lecie nad japońskie wyspy docierają monsuny. Przynoszą one obfite opady deszczu. Wtedy też temperatura sięga nawet 35 stopni, a wilgotność 90%! Mimo że wszędzie z pomocą przychodzi nam klimatyzacja, to niełatwe warunki do podróży i zwiedzania. Jeżeli jednak jesteśmy miłośnikami gór, a naszym celem jest zdobycie świętej góry Fuji, trzeba pamiętać, że sezon trekkingowy trwa jedynie od 1 lipca do 31 sierpnia.

We wrześniu Japonię nawiedzają groźne tajfuny. Wtedy też odradza się podróż do Japonii. Jednak tuż po nich, podczas jesieni, Japonia staje się niezwykle kolorową wyspą. Charakterystyczne są wtedy szczególnie czerwone liście klonów. Dobrą porą na wizytę w Kraju Kwitnącej Wiśni są więc październik i listopad. Trzeba się jednak liczyć z dużą ilością turystów w tym okresie. Zima z kolei jest dość śnieżna zwłaszcza we wnętrzu kraju. Zdecydowanie utrudni to podróż.

Najlepsza pora roku w Japonii

Wiosna to kolejny, idealny moment na podróż do Japonii. Mimo że temperatury nie są jeszcze tak wysokie (około 15 stopni), marzec i kwiecień to idealny czas na podziwianie kwitnących kwiatów wiśni, co w Japonii jest wręcz świętem narodowym. Nie ma różnic w cenach w zależności od pory roku. Jeśli natomiast chodzi o tłumy, te występują w Japonii całym rokiem. Zdecydowany natłok widoczny jest od wiosny do jesieni.

2 komentarze

 1. Ibazela | Love Traveling
  12 lipca 2016 at 13:19
  Odpowiedz

  Ba, wiadomo, że październik. Mój nr dwa po październiku to zdecydowanie maj! Świetna pogoda i wszystko kwitnie. Sakury przy tym to mały pikuś 😉

  • Gaijin w Podróży
   12 lipca 2016 at 18:27

   Mój nr jeden to przełom marca i kwietnia, drugi typ to maj, trzeci również październik 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *