Wpisy

Kawiarnie z sowami, czyli japońskie Owl cafes

Kawiarnie z sowami, czyli japońskie Owl cafes

Japonia, Otaku & geeks, Podróże do Japonii

Japonia to kraj, gdzie nie brakuje osobliwości. Jeszcze niedawno nowością były tak zwane kocie kawiarnie, gdzie można było wypić kawę w towarzystwie czworonożnych przyjaciół. Po spektakularnym sukcesie, Japończycy postanowili pójść o krok dalej. W Kraju Kwitnącej Wiśni powstały sowie kawiarnie.

20160410_130757

Owl cafes – tak nazywają się nowe kawiarnie tematyczne, które podbijają ulice Tokio, Osaki, Nary. Jak sama nazwa mówi, oprócz standardowych usług, przy filiżance kawy można pogłaskać, czy dokarmić sowy. Nawet przekąski tworzone są w kształcie sów, a napoje podawane są w naczyniach, których motywem przewodnim są te mądre zwierzęta. Mimo że sowy są bardzo spokojnymi ptakami, a ich wielkie oczy wydają się być wiecznie rozczulone, nigdy nie można przewidzieć ich zachowań. To w końcu dzikie zwierzęta. W sowich lokalach nie można więc zapalać lamp błyskowych, straszyć sów, czy nagrywać filmów bez pozwolenia.

SONY DSC

SONY DSC

Japońskie kawiarnie z sowami

Skąd pomysł na sowie kawiarnie? Najprawdopodobniej wzięło się to z…Harrego Pottera. Tam przecież sowa głównego bohatera pojawiała się w miejscach publicznych i traktowana była jak członek rodziny.20160423_125859

Przed kawiarniami tworzą się stale kolejki ciekawskich Japończyków i zagranicznych turystów. Japończykom nie przeszkadza fakt, że lokale te porównywane są do cyrków. Właściciele tłumaczą, że sowy mają 20 minut dziennie odpoczynku od tłumów i mogą w tym czasie swobodnie polatać. Jak widać jednak, sowie restauracje stanowią nie lada atrakcję i od 2012 roku stale zwiększają swoją popularność.

1 komentarz

  1. Iri Sunshine
    26 lipca 2016 at 09:41
    Odpowiedz

    Bomba! Może jak jest już dogoterapia, to opracują w niedługim czasie też sowoterapię:)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *