Wpisy

Karaoke box w Japonii

Karaoke box w Japonii

Japonia, Przydatne informacje i ciekawostki

W krainie, gdzie zdecydowanie unika się wybijania z tłumu, karaoke box stają się miejscem, w którym nikogo nie dziwi indywidualna ekspresja. Karaoke to uwielbiana przez Japończyków rozrywka. To możliwość odprężenia po ciężkim dniu w pracy, czy integracji z grupą przyjaciół. Karaoke w Japonii (1)

Podczas gdy w innych krajach karaoke otwiera się jedynie w określone dni tygodnia w niektórych klubach, czy pubach, w Japonii mamy możliwość pośpiewać nawet w drodze do pracy. Na każdym rogu znajdziemy kluby karaoke, czy tzw. karaoke box. Te drugie umiejscowione są często przy stacjach kolejowych. Jeśli pojawi się problem z ich znalezieniem, wystarczy zapytać obsługi hotelowej o najbliższe KAH-RAH-OH-KEH.

Japońskie karaoke box

Karaoke box to małe pomieszczenia, gdzie wraz z grupą przyjaciół można cieszyć się świetną zabawą. Po przybyciu na miejsce, należy wybrać czas zabawy. Ceny różnią się w zależności od dni tygodnia i godziny. Najdroższe są oczywiście weekendy i wieczory. Zazwyczaj ceny kształtują się na poziomie kilkuset jenów za osobę na godzinę. To idealny czas dla grupy 4-6 osób. Co ważne, nikt nie czuje się skrępowany, ponieważ na kanapach siedzą jedynie bliskie osoby. Każdy więc daje popis swoich piosenkarskich umiejętności na różnych poziomach. Do tego święcące, kolorowe światła, czy iluminacje na ścianach sprawiają, że poczujemy się jak prawdziwe gwiazdy. Oczywiście do dyspozycji gości są napoje, drinki czy przekąski. Najczęściej zamawia się je przy użyciu telefonu, który wisi na ścianie w pomieszczeniu. Karaoke w Japonii (4)

Oczywiście znajdzie się i coś dla zagranicznych turystów nie śpiewających po japońsku. Karaoke-kan, Big Echo, czy Shidax to miejsca, gdzie obsługa mówi po angielsku, a w repertuarze znajdziemy również znajomo brzmiące dźwięki europejskich piosenek.

Karaoke box w Japonii
5 (100%) 1 głosy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *