Wpisy

Japońskie zamki, które warto zobaczyć

Japońskie zamki, które warto zobaczyć

Japonia, Japońskie miasta, Podróże do Japonii, Zabytki Japonii

Wydaje się, że Japonia to tylko buddyjskie świątynie i zatłoczone ulice. Nic bardziej mylnego! Wizyta w Kraju Kwitnące Wiśni to również świetna okazja, aby cofnąć się o kilka wieków odwiedzając XVI-wieczne zamki.

Prawdziwy rozkwit architektury zamkowej przypadł w Japonii na XVI wiek. Te prawdziwe arcydzieła nie przypominają znanych nam twierdz europejskich. Na przełomie wieków, wiele zamków przechodziło poważne rekonstrukcje najczęściej z użyciem betonu. Wszystko za sprawą niszczących skutków okresu Meiji oraz II wojny światowej. Na terytorium Japonii zostało jedynie kilkanaście tego typu zabytków, z których jednak każdy ma swój niepowtarzalny charakter.

Japońskie zamki

zamek himeji

Najbardziej charakterystycznym jest zamek Himeji zbudowany ze śnieżnobiałych murów. Spadziste dachy, ogromne baszty sprawiają, że średniowieczny zamek przypomina ptaka z rozpostartymi skrzydłami. Stąd też jego przydomek „Zamek Białej Czapli”. Nie mniej oryginalnym jest zamek Matsumoto położony na wyspie Honsiu. To czarny kolos, który przetrwał wiele konfliktów, trzęsień i pożarów. W jego pobliżu latem i jesienią odbywają się liczne festiwale. Hanami Osaka

Z kolei największym obiektem fortyfikacyjnym w Japonii jest zamek w Osace położony w samym sercu metropolii. Górujący nad miastem symbol Osaki był wielokrotnie niszczony podczas wojen i konfliktów. Został całkowicie odrestaurowany po II wojnie światowej. Teraz stanowi jedną największych atrakcji turystycznych. Oprócz tego warto odwiedzić również zamek w Hirosace z zachowaną główną basztą z okresu Edo, czy całkowicie zniszczony podczas wojny zamek w Nagoyi.

Trzeba przyznać, że niezależnie od miasta, wizyta w japońskich zamkach to świetna okazja do podróży w średniowieczny świat dostojnych klanów, samurajów i srogich konfliktów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *