Wpisy

Japońskie festiwale: Otaru Yuki Akari no Michi

Japońskie festiwale: Otaru Yuki Akari no Michi

Japonia, Podróże do Japonii

Wyobraźmy sobie romantyczny spacer wzdłuż zamarzniętego kanału, gdzie na około poustawiane są lampiony świecące ciepłym światłem. Pod stopami skrzypi śnieg, a zapach lokalnych japońskich przysmaków unosi się w powietrzu. Takie atrakcje tylko podczas japońskiego festiwalu Otaru Yuki Akari no Michi.

Zimowy Festiwal Światła jest najbardziej charakterystycznym świętem w Otaru – mieście tysiąca lampionów. Festiwal odbywa się w lutym w tym samym czasie co Sapporo Snow Festival, stąd też często jest omijany przez turystów. Niesłusznie! W ciągu 10 dni Otaru zamienia się w niezwykle romantyczną i magiczną krainę. Wydaje się, że każdy zakątek Otaru ma coś do zaoferowania. Miasto ozdabia tysiące lampionów, ze śniegu tworzy się figurki oświetlane od środka świecami, na ulicach artyści i wolontariusze wspólnie tworzą rzeźby z lodu.

Otaru Yuki Akari no Michi

Festiwal odbywa się w dwóch różnych miejscach w Otaru. W Unga Kaijo można spacerować wzdłuż oświetlonego latarniami kanału lub zdecydować się na spływ łódką w dół lodowatego kanału. Z kolei wybierając się do Temiyasen Kaijo ma się wrażenie, że wkroczyło się na drogę prowadzącą do raju. Wzdłuż drogi poustawiane są najróżniejsze rzeźby tworzone przez artystów, wypełnione kolorowymi świecami. Wieczorny spacer to wyprawa do magicznego świata.

Podczas Otaru Yuki Akari no Michi sklepikarze i restauratorzy ozdabiają swoje witryny kolorowymi lampkami i figurkami ze śniegu i lodu. W powietrzu unosi się zapach lokalnych przysmaków przygotowywanych na ulicznych straganach. Nie sposób nie wczuć się w tą magiczną atmosferę. Uczestnicząc w Festiwalu Śniegu w Sapporo zdecydowanie warto zboczyć kilkadziesiąt kilometrów, aby dotrzeć do Otaru, gdzie odbywa się jeden z najwspanialszych zimowych festiwali w Japonii.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *