Wpisy

Japonia zalecane szczepienia dla Europejczyków

Japonia zalecane szczepienia dla Europejczyków

Japonia, Przydatne informacje i ciekawostki

Wprawdzie Japonia jest dla Europejczyka dość egzotycznym krajem leżącym tysiące kilometrów stąd , choroby tam występujące ni różnią się zbytnio od tych obecnych na Starym Kontynencie. Nie ma więc niezbędnych szczepień choć niektóre są zalecane.

Przed wylotem do Japonii warto zapoznać się z informacjami o chorobach jakie mogą nas spotkać w tej części świata. Na szczęście nie występują tam groźne dla życia choroby, których nie znalibyśmy w Europie.

Japonia szczepienia

Na kilka tygodni przed wylotem zaleca się szczepienia przeciwko błonicy i tężcowi. Błonica rozprzestrzenia się drogą kropelkową, natomiast tężcem możemy zarazić się poprzez kontakt z zakażoną ziemią. Kolejną chorobą, na którą warto się zaszczepić jest wirusowe zapalenie wątroby typu B. Tu należy uważać na kontakt z zakażoną krwią, lub kontakt płciowy osobą zakażoną wirusem. Jedną z poważniejszych chorób, jaką możemy zarazić się w Japonii jest japońskie zapalenie mózgu. Szczepienie jest zalecane w przypadku wyjazdu w regiony endemicznego występowania choroby (wszystkie wyspy z wyjątkiem Hokkaido). Choroba rozwija się w okresie od maja do października. Na szczęście nie ma ryzyka zakażenia w Tokio i innych dużych aglomeracjach.

Zachowaj ostrożność

W czasie wyjazdu należy uważać na ukąszenia owadów oraz pogryzienia zwierząt, zarówno tych domowych jak psy i koty, jak i dzikich np. lisy, które przenoszą wiele chorób. Warto też zaopatrzyć się w apteczkę z przydatnymi lekami np. lek przeciwbiegunkowy, lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, środki dezynfekcyjne do odkażania skóry, środki dezynfekcyjne do odkażania wody.

Japonia zalecane szczepienia dla Europejczyków
4.7 (93.33%) 3 głosy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *