Wpisy

Japonia, czyli najbezpieczniejszy kraj na świecie

Japonia, czyli najbezpieczniejszy kraj na świecie

Japonia, Przydatne informacje i ciekawostki

Jest taki kraj, gdzie w roku notuje się zaledwie dwa przypadki użycia broni, małe dzieci przechadzają się same po galeriach handlowych, samochody z kluczami w stacyjce stoją na parkingach, a spacerowanie nocą po ulicach nie napawa nikogo strachem. Witajcie w Japonii – najbezpieczniejszym kraju na świecie.

Według badań Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, Japonia ma drugi najniższy wskaźnik zabójstw. Na liście znajduje się zaraz po Islandii. Inne badania pokazują, że Japonia jest krajem, w którym nocne spacerowanie po ciemnych uliczkach, jest najbezpieczniejsze na świecie. Nic więc dziwnego, że Japończycy są zadowoleni ze swojego komfortowego życia. Nikogo nie dziwi, że pod sklepem stoi zapalony samochód z otwartymi drzwiami. Nikt nie zastanawia się, co małe dziecko robi samo w metrze. Nie jest sensacją, gdy tydzień po zgubieniu portfela, wraca on do właściciela z pełną zawartością, a na dworcu ktoś zostawia torebkę bez opieki i idzie do łazienki. W Japonii notuje się jeden z najmniejszych wskaźników przestępczości, co jest zdecydowaniem powodem do dumy.

Bezpieczeństwo w Japonii

Turyści przybywający do Japonii są zachwyceni bezpieczeństwem jakie tam panuje. W porównaniu z niebezpiecznymi ulicami Rio de Janeiro, czy ciemnymi zaułkami kolumbijskich dzielnic, Japonia jest wręcz rajem. Dodatkowo Europejczyk może czuć się tam jak prawdziwy celebryta, z którym każdy mieszkaniec Kraju Kwitnącej Wiśni chce zrobić sobie zdjęcie.

Japończycy to niezwykle mili i przyjaźni ludzie. Niemniej nie należy zapominać, że pewien procent przestępczości jest nieunikniony w każdym zakątku świata. Kiedy jednak zachowamy standardową ostrożność, będziemy mogli w 100% cieszyć się z niezwykłego kraju i ponadprzeciętnej gościnności Japończyków.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *