Wpisy

Japonia ciekawe wycieczki

Japonia ciekawe wycieczki

Japonia, Podróże do Japonii, Przydatne informacje i ciekawostki

Japonia to miejsce, gdzie tradycja przeplata się z nowoczesnością. Gdzie na każdym kroku mijamy tajemnicze buddyjskie świątynie, a po ulicach przechadzają się gejsze. Gdzie powstają najbardziej wyrafinowane ogrody na świecie.

Gdzie w końcu ma się możliwość wejścia na świętą górę Fuji, z której rozciąga się niezwykły widok na ten niezwykły kraj. Japonia oferuje ciekawe wycieczki po niezwykłych miastach i pełnych osobliwości parkach narodowych.

Podróż do Japonii to niepowtarzalna okazja, żeby zasmakować prawdziwej egzotyki. Nieodłącznym elementem każdej wycieczki po Japonii powinna być wizyta na górze Fuji, na którą jeszcze 100 lat temu mogli wchodzić jedynie kapłani i pielgrzymi. Wizyta w Japonii to także szansa na spacer po miastach będących dziś już symbolami. Hiroszima i Nagasaki do dziś noszą ślady wybuchu bomby atomowej. Pełno w nich muzeów i miejsc upamiętniających tysiące poległych w ataku. Wizyta w Japonii to w końcu szansa na spacer ulicami jednych z najbardziej rozwiniętych miast świata, które neonami i gwarem zachęcają do aktywnego korzystania z dobrodziejstw jakie oferują.

Co warto zobaczyć

W Tokio na zwiedzających czeka najważniejszy chram shinto – Meiji, kompleks Senso-ji, najbardziej ekskluzywne ulice pełne modnych butików, czy dzielnice będące rajem dla otaku. W Japonii można odbyć ciekawe wycieczki po Kioto, gdzie znajdziemy olśniewający Złoty Pawilon – Kinkaku-ji, zamek szoguna Tokugawy – Nijo-jo, świątynia Kiyomizu-dera, stojąca na ok. 140 palach. To właśnie w Kioto w dzielnicy Gion mamy największą szansę na spotkanie gejsz. Z kolei w Himeji czeka na nas jeden z najpiękniejszych zamków jaki powstał w Kraju Kwitnącej Wiśni. Zbudowany w 1601 roku zamek Białej Czapli stoi do dziś prawie w niezmienionej formie. Dzięki najszybszym pociągom na świecie, mamy szansę na zwiedzenie całej Japonii w niedługim czasie. Pytanie tylko, czy warto się spieszyć?

W Japonii mamy szansę odbyć wiele ciekawych wycieczek, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Ogrom atrakcji, egzotyka i niepowtarzalność przeciąga do Japonii miliony turystów, z których każdy wraca do domu zadowolony.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *