Wpisy

Jak wygląda japoński ogród?

Jak wygląda japoński ogród?

Japonia, Przydatne informacje i ciekawostki

Ogród japoński to przepełniony symboliką i kunsztem element fascynującej japońskiej tradycji. Tu nic nie pozostawia się przypadkowi. Japoński ogród to połączenie prostoty, elegancji i harmonii, która jednocześnie zawiera w sobie ducha japońskiej kultury.Jak wygląda japoński ogród?Jak wygląda japoński ogród?Jak wygląda japoński ogród? Jak wygląda japoński ogród? Jak wygląda japoński ogród?

Japońskie ogrody to naturalne krajobrazy Kraju Kwitnącej Wiśni w miniaturze. Najważniejszym ich elementem jest żywe odwzorowanie tego, co stworzyła sama natura. Ogród powinien wyglądać tak, jakby znajdował się w danym miejscu od wielu lat bez ingerencji człowieka. Stąd też pełno w nim wody naśladującej naturalne źródła, czy małe wodospady spływające ze skał ułożonych tak, jakby stały tam od wieków. Na zróżnicowanej rzeźbie terenu pełno jest egzotycznych roślin, z których żadna nie pojawiła się w ogrodzie przypadkiem. W japońskim ogrodzie wszystko jest szczegółowo zaplanowane. Jak wygląda japoński ogród?

Japoński ogród

Rośliny w japońskim ogrodzie są dopełnieniem harmonijnej całości. Głównie są one koloru zielonego, a kolorowe kwiaty sieje się jedynie pojedynczo. Najważniejsze są rośliny zimozielone, które symbolizują długowieczność. Wśród bylin pojawiają się najczęściej astry, chryzantemy ogrodowe, dalie, peonie, zawilce. Wśród krzewów i pnączy są to azalie japońskie, rododendron, ostrokrzew, jaśminowiec, czy ligustr. Nie brakuje też drzew jak np. klon palmowy i japoński, miłorząb chiński, magnolia, ozdobne wiśnie, sosna japońska. Co ważne, wszystkie elementy muszą być nieparzyste, ponieważ japoński ogród charakteryzuje asymetria.Jak wygląda japoński ogród? Jak wygląda japoński ogród? Jak wygląda japoński ogród? Jak wygląda japoński ogród?

Przepełniona symboliką kultura Japonii, to także cecha ogrodów. I tak np. kamienie w japońskim ogrodzie symbolizują niezmienność i wieczność. Powinny być takich samych kształtów i faktury. Należy je układać tak, jak występowały w naturze. Swój symbol ma również woda. Rwące potoki i małe wodospady symbolizują mężczyznę, a spokojne strumyki – kobietę. Jak wygląda japoński ogród?

Ogród japoński to idealne miejsce na relaks wśród egzotycznej roślinności ze spokojnym szumem wody w tle. Zwłaszcza, że można się tam poczuć jak na łonie natury, gdzieś z dala od cywilizacji. Jak wygląda japoński ogród?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *