Wpisy

Z czego słynie Japonia?

Z czego słynie Japonia?

Japonia

Japonia to wymarzony cel podróży dla wielu turystów z całego świata. Zazwyczaj kojarzona z sushi, gejszami i punktualnymi pociągami. Dla młodszych to przede wszystkim kraina mange i anime. A przecież Japonia oferuje znacznie więcej. Z czego słynie Kraj Kwitnącej Wiśni?

Jak sama nazwa mówi, kwitnące wiśnie to ważny symbol kojarzony z Japonią. Na wiosnę, zarówno turyści, jak i sami mieszkańcy, tłumnie przybywają do parków aby podziwiać różowe kwiaty wiśni. Hanami, bo tak nazywa się ten rytuał, to wręcz święto narodowe hucznie obchodzone w całym kraju. Japonia kojarzona jest również z jedzenia pałeczkami, co jest ciężką do ogarnięcia sztuką dla obcokrajowca. Pałeczkami je się większość dań, od ryżu, po sushi. Zresztą najlepsze sushi na świecie, którego różnorodność zadziwi największego smakosza. Wykorzystuje się do niego wiele gatunków ryb i dodatkowych, świeżych składników.

Japonia słynie z…

Któż by nie słyszał o japońskich gejszach o bladych twarzach, perfekcyjnych upięciach i bujnych strojach. W Kioto, dawnej stolicy Japonii, w dzielnicach Gion, Pantoch oraz Shimabara wciąż spotkać można prawdziwe „motyle nocy” w swoich kolorowych kimonach. Tradycyjne gejsze zabawiają swoich klientów poprzez tradycyjny, japoński taniec, recytowanie literatury, grę na instrumentach parząc przy tym herbatę. Zresztą rytuał ten to również znany na całym świecie znak rozpoznawczy Japonii. Ceremonia parzenia zielonej, sproszkowanej herbaty ma tu charakter wręcz podniosły, uroczysty. Tradycyjna ceremonia herbaciana odbywa się w specjalnym pawilonie usytuowanym w ogrodzie. Całość odbywa się w atmosferze spokoju, wręcz mistycyzmu. To szansa na oderwanie się od rzeczywistości i zmartwień świata doczesnego. Należy pamiętać, że ceremonia przebiega według ściśle przyjętych zasad.

Japonia słynie także z potężnych samurajów, którzy kiedyś zmieniali bieg historii, a dziś są już tylko bohaterami literatury, sztuki i kinematografii japońskiej. Kraj Kwitnącej Wiśni to także mistyczny buddyzm wraz z tysiącem majestatycznych świątyń, setki festiwali o bogatej historii, egzotyczna przyroda na czele z świętą górą Fudżi oraz milionowe miasta, które nigdy nie chodzą spać.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *