Wpisy

Ciekawostki w Japonii dla dzieci

Ciekawostki w Japonii dla dzieci

Japonia

Japonia to niezwykle ciekawy kraj, w którym interesujące zajęcie znajdą nie tylko dorośli, ale i dzieci. Pełno tu bowiem miejsc rozrywki, intrygujących zabaw i tradycji, które zafascynują każde dziecko.

Oto kilka ciekawostek dla dzieci prosto z Japonii:

  • Dzień Dziecka obchodzony jest 5 maja. Jako że dzieci odgrywają bardzo ważną rolę w społeczeństwie Japonii, jest to święto narodowe. Przed domami wywieszane są flagi z karpiami. Mały karp oznacza, że w danym domostwie mieszka mały chłopiec. Kiedy chłopców jest więcej, wiesza się też więcej flag.
  • Dzieci do szkoły noszą drugie śniadanie zwane obento. Jedzenie jest starannie, wręcz artystycznie opakowane.
  • Dzieci, oprócz zwykłych zajęć, uczą się w szkołach takich przedmiotów jak prowadzenie domu, kaligrafia, czy archeologia.
  • W Tokio znajduje się japoński Disneyland. Powstał w 1983 roku i był pierwszym tego typu obiektem, który stworzono poza Stanami Zjednoczonymi.
  • Jedną z najstarszych, ale i najbardziej popularną na świecie japońską zabawą jest tworzenie orgiami. Pierwsze papierowe twory powstawały już w 700 roku.
  • Japońskie dzieci mają swoją odmianę chowanego. Jedno dziecko kuca i zakrywa oczy, a pozostałe krążą wokół niego śpiewając wyliczankę. Osoba, która szuka pełni rolę oni, czyli japońskiego diabła. Kiedy skończy się wyliczanka, oni musi dobrze odgadnąć imię osoby, która znajduje się za jego plecami. Jeśli mu się uda, dzieci zamieniają się miejscami.
  • Kidzania to park rozrywki, w którym dzieci mogą iść do pracy, aby zarobić na zabawę. W środku jest blisko 60 pomieszczeń, w których dzieci mogą spróbować różnych zawodów. Wszystko za godziwe wynagrodzenie. Można się sprawdzić jako kucharz, strażak, czy ratownik medyczny.
  • W Japonii jest Muzeum Hello Kitty. To prawdziwa gratka dla słodkich, różowych postaci z bajek. Park ten jest podzielony na trzy obszary: rekreacyjny, zakupowy i restauracyjny. Można tu kupić wiele rzeczy związanych z Hello Kitty, a w restauracji zjeść potrawy w kształcie Hello Kitty.
Ciekawostki w Japonii dla dzieci
4.9 (97.5%) 8 głosy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *