Wpisy

Całodobowe sklepy combini w Japonii

Całodobowe sklepy combini w Japonii

Japonia

Może ciężko w to uwierzyć, ale między tymi wszystkimi osobliwościami, w Japonii znajdują się też zwykłe sklepy spożywcze. Na dodatek otwarte całą dobę. Combini to miejsca, gdzie zaopatrzysz się w brakujący alkohol w trakcie imprezy, złapiesz coś na ząb w środku nocy, kupisz swój ulubiony magazyn, a nawet zapłacisz rachunki. Wszystko w jednym i do tego całą dobę.

Sklepy combini znajdziemy praktycznie na każdym rogu nie tylko w centrum dużych miast, ale i na peryferiach. To niezwykle popularne sklepy spożywcze z wyjątkowo bogatym asortymentem, które są jedyną deską ratunkową w momencie, kiedy inne sklepy są już dawno zamknięte.

Japońskie sklepy spożywcze

W Japonii znajdziemy kilka sieci sklepów combini. Jednym z nich jest 7 Eleven. Do bardzo popularnych należy również Lawson, Famili Mart, Sunkus, czy Ministop Znajdziemy w nich nie tylko podstawowe produkty spożywcze, ale i najróżniejsze magazyny, artykuły biurowe, a nawet drukarkę, która ratuje w sytuacji, kiedy zabraknie nam tuszu. Do tego typowe japońskie przekąski i charakterystyczne dla tego regionu słodycze głównie z zielonej herbaty. Znajdziemy również coś dla tych, którzy na szybko potrzebują obiadu. Są gotowe dania, czy zestawy obiadowe. Masz ochotę na szybką przekąskę? W combini dostaniesz suszone kalmary, ośmiornice, czy zestawy sushi. Nie brakuje również asortymentu alkoholowego. Oprócz popularnych piw, kupimy też japońską sake w 2-litrowych butelkach, czy europejskiego Smirnoffa. Jest i coś dla tych o wygórowanych potrzebach.  combini w Japonii combini w Japonii

Sklep Natural Lawson oferuje ekskluzywne, importowane produkty, żywność organiczną i inne dobra za nieco wyższą cenę. W sklepach typu combini znajdziemy również bankomaty. Warto zapamiętać, że 7 Eleven to jedyny sklep, gdzie bez prowizji można wypłacić pieniądze za pomocą polskiej karty. Oprócz tego w cambini załatwimy sprawy pocztowe, a nawet zapłacimy rachunki.

Bez combini życie w Japonii nie należałoby do najłatwiejszych. Sklepy te są często ostatnią deską ratunku. Oddalone od siebie co najwyżej o 10 minut drogi, są również idealnym miejsce dla turystów, którzy właśnie zgubili drogę. Oprócz miłej obsługi, znajdziemy tam też dokładne mapy miasta. Przebywając dłużej w Japonii, po pewnym czasie okaże się, że nie wyobrażamy sobie życia bez tych cudownych marketów.

2 komentarze

 1. Iri Sunshine
  10 sierpnia 2016 at 04:00
  Odpowiedz

  W Korei też jest sieć 7 Eleven- fajna sprawa, szczególnie jeśli chodzi o lunch boxy- wrzucam do mikrofali w sklepie i voila:)

  • Gaijin w Podróży
   10 sierpnia 2016 at 16:28

   To świetne rozwiązanie 🙂 jest w nich wszystko potrzebne do życia :p

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *