Wpisy

25 rzeczy, które trzeba zrobić będąc w Osace

25 rzeczy, które trzeba zrobić będąc w Osace

Japonia, Przydatne informacje i ciekawostki

Osaka bywa często przyćmiona przez Tokio. Moim zdaniem całkowicie niesłusznie. To nie tylko wielkie, ale i niezwykle ciekawe miasto, które w zaskakujący sposób różni się od stolicy kraju. Warto więc poświęcić jej kilka dni.

Oto lista rzeczy, które trzeba zrobić będąc w Osace.

 1. Wizyta w dzielnicach Dotonbori i Namba Dotonbori

  SONY DSC

  SONY DSCSONY DSC

  To niezwykle kolorowe, oświetlone tysiącami neonów dzielnice handlowo-rozrywkowe. Turyści znajdą tam teatry i liczne sklepy z niezwykle szerokim asortymentem. Co chwila pojawiają się również restauracje, gdzie można spróbować tradycyjnych, japońskich potraw.

 2. Zamek w Osacezamek w osaceZamek Osaka jo

  To XVII-wieczny budynek warowny, który odegrał istotną rolę w zjednoczeniu Japonii. Mimo że z zewnątrz zamek wygląda jak wyjęty z ówczesnej epoki, wnętrze jest murowane. Zamek otoczony jest pięknym parkiem z widokiem na budynek i otaczającą go fosę. Park ten jest najlepszym miejscem w Osace do hanami – wiosennego podziwiania kwitnących kwiatów wiśni.

 3. ShinsekaiSONY DSC SONY DSCSONY DSC SONY DSC

  Dzielnica z niezwykle barwną przeszłością. Plan jej powstania stworzono w 1912 roku wzorując się na takich miastach jak Paryż, czy Nowy Jork. W czasie II Wojny Światowej obszar ten został doszczętnie zniszczony. Dziś należy do biedniejszych rejonów Osaki. Jednak nadal wśród kolorowych ulic jest szansa porobić zdjęcia, czy zjeść coś w jednej z tańszych restauracji.

 4. ShinsaibashiSONY DSC

  SONY DSC

  SONY DSC

  To wielki kompleks handlowo-rozrywkowy, w którym doskonale odnajdą się zakupoholicy. Znajdziesz tam szeroki asortyment w konkurencyjnych cenach.

 5. Mino ParkMinooMinoo

  To idealne miejsce aby uciec od gwaru miasta. Położony zaledwie 30 minut drogi od centrum Osaki park, to świetne miejsce na spacer wśród lasów, wodospadów i licznych świątyń ukrytych między drzewami.

 6. Universal Studios JapanUniversal Studios OsakaUniversal Studios Osaka

  To zrobiony na wzór amerykańskiego Orlando Studio Resort park tematyczny dla wielbicieli kina, który w pierwszym roku powstania przyciągnął aż 11 milionów turystów.

 7. Abeno HarukasSONY DSCSONY DSC

  To najwyższy wieżowiec w Osace, z którego szczytu rozciąga się niesamowity widok na miasto i jego okolice.

 8. ShitennojiIMG_2042 IMG_2048

  To buddyjska świątynia, jedna z najstarszych w Japonii. Jako że zbudowana została z drewna, w czasie wielowiekowej historii wiele razy była niszczona przez pożary. Dziś jest to miejsce wielu festiwali odbywających się co roku w Osace.

 9. KaiyukanOsaka Aquarium KaiyukanOsaka Aquarium Kaiyukan

  To największe akwarium na świecie zbudowane z 27 zbiorników wypełnionych 10 941 tonami wody. Tematem przewodnim jest „Pacyficzny Pierścień Ognia”. Akwarium zbudowane zostało tak, aby turysta czuł się jakby przechadzał się dnem oceanu wśród niezliczonej ilości ryb różnych gatunków.

 10. Spa World

  To największy kompleks źródeł termalnych onsen w Osace. Co ciekawe, odwiedzający mają możliwość wyboru jednej z tematycznych łaźni. Do dyspozycji jest np. łaźnia ateńska, hiszpańska, śródziemnomorska, czy nawet perska.

 11. Clubbing w Osace

  Osaka pod względem ilości klubów ustępuje tylko Tokio. Znajdziemy tam dziesiątki przybytków, w których można tańczyć do białego rana.

 12. NakanoshimaNakanoshima

  To wąska wyspa na rzece Kyu-Yodo. Oprócz centrów handlowych znajdziemy tam również liczne parki doskonałe nadające się na spacery.

 13. Osaka Station City

  Wbrew pozorom, to nie jest jedynie dworzec. Znajdziemy tu ogromną ilość sklepów, centra handlowe, teatry, kina, kluby sportowe oraz hotele.

 14. Tenjin Matsuri

  Weź udział w mającym 1000 lat festiwalu. Pod koniec lipca ulicami Osaki przechodzi pochód na cześć boga – patrona nauki i sztuki. Wtedy też mamy szansę oglądać pokazy fajerwerków, lampionów puszczanych z łodzi, czy gejsz.

 15. Sanktuarium Sumiyoshi-taisha20160420_122414 20160420_122802

  Przybytek ten poświęcony jest trzem bogom, patronom turystów, wędkarzy i żeglarzy. To najstarsze sanktuarium w Japonii założone w 211 roku. Odwiedzając Sumiyoshi-taisha mamy szansę poznać prawdziwie czystą architekturę japońską, ponieważ przybytek powstał zanim Japonii dotarły wpływy chińskie

 16. NGK Comedy Theater20160421_131836

  Wizyta w teatrze NGK to najlepsza okazja, aby poznać japońskie poczucie humoru. Nawet jeśli nie śmieszą cie anime z gatunku komedii, teatr ten powinien cie rozbawić.

 17. Wieża TsutenkakuSONY DSCSONY DSC SONY DSC SONY DSC

  Zbudowana jako część Luna Parku w 1912 roku, została zniszczona w czasie wojny. Mierząca wtedy 60 metrów wieża, była najwyższą budowlą w Azji. Dziś po przebudowie mierzy 102 metry wysokości i jest idealnym punktem widokowym, z którego rozciąga się widok na panoramę miasta.

 18. Świątynia Tenmangu

  Zbudowana w 949 roku świątynia została zniszczona w wyniku pożaru. Odbudowano ją kilka wieków później w 1845 roku. Dziś jest miejscem odbywającego się co roku festiwalu Tenjin Matsuri.

 19. Park Kema SakuranomiyaHanami Osaka

  SONY DSC

  Piękny park miejski w centrum Osaki, w którym posadzono aż 5000 drzew wiśniowych. To idealne miejsce na hanami.

 20. Amerikamura

  SONY DSC

  SONY DSC

  SONY DSC

  Kosmopolityczna dzielnica, w której gromadzą się głównie młodzi ludzie. Znajduje się tam wiele zachodnich sklepów i restauracji ulokowanych dookoła repliki Statuy Wolności.

 21. IsshinjiIMG_2032 20160424_12154420160424_121446

  Pochodząca z 1185 roku świątynia, która zdecydowanie różni się od pozostałych. Znajduje się tam bowiem 12 posągów bogów zrobionych z…ludzkich kości.

 22. Den Den Townden den townden den town

  To jedno z najlepszych w Japonii miejsc, gdzie kupić można sprzęt elektroniczny w konkurencyjnych cenach. Odnajdą się tam też fani mangi i anime.

 23. Narodowe Muzeum Sztuki

  To świetne miejsce dla wielbicieli sztuki. Znajdują się tam dzieła pochodzące z azjatyckiej, europejskiej i amerykańskiej sztuki współczesnej.

 24. Dzielnica koreańskaIMG_2056

  To szansa na podróż do Korei. W powstałej jeszcze przed II Wojną Światową dzielnicy, znajdziemy tradycyjne koreańskie stroje, restauracje i stragany z jedzeniem.

 25. Umeda Sky BuildingUmeda Sky Building ogrody

  Wysoki drapacz chmur składający się z dwóch wieży połączonych zawieszonymi na 40 piętrze schodami z niezwykłym tarasem widokowym na szczycie.

2 komentarze

 1. Mechanik
  21 września 2016 at 10:36
  Odpowiedz

  Rewelacyjny blog. Źródło wielu inspiracji 🙂 Pozdrawiam.

 2. Edyta
  30 grudnia 2019 at 13:24
  Odpowiedz

  Pomocne. Bardzo się przydało. Właśnie większość zaliczyłam.
  Dzięki wielkie !

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *