Wpisy

23 rzeczy, których trzeba spróbować będąc w Japonii

23 rzeczy, których trzeba spróbować będąc w Japonii

Japonia, Podróże do Japonii, Przydatne informacje i ciekawostki

Tak wiele jest powodów, dla których ludzie wybierają Japonię, jako główny kierunek podróży. Turystów przyciąga przede wszystkim egzotyczna kultura, ciekawa tradycja, wyśmienite jedzenie, niespotykane festiwale i święta, przyjaźni ludzie, czy zachwycające zabytki.

Przygotowałem dla Was subiektywną listę rzeczy, jakich powinniście spróbować będąc w Kraju Kwitnącej Wiśni aby jak najpełniej poczuć magię Japonii.

 1. Wybierz się do jednej z ponad 80 tysięcy świątyń, aby poczuć niezwykły mistycyzm. Dodatkowo to szansa na poznanie japońskiej architektury i egzotycznej przyrody, która najczęściej okala religijne przybytki.Swiatynia Todaiji
 2. Zasmakuj w nocnym życiu wielkich metropolii. Wybierz się do jednego z tysiąca pubów, clubów, czy restauracji.
 3. Wybierz się do jednej z restauracji kaiseki, aby spróbować tradycyjnych japońskich dań podawanych na wielu półmiskach.
 4. Pośpiewaj karaoke z przyjaciółmi w jednym ze specjalnie stworzonych do tego karaoke box.Karaoke w Japonii
 5. Odwiedź jedną z mniejszych miejscowości lub wsi japońskich, gdzie będziesz miał okazję nie tylko uciec od tłumów, ale i zobaczyć tradycyjną architekturę, spróbować jedzenia prosto z upraw, czy wykąpać się w źródłach onsen.
 6. Spróbuj prawdziwego sushi, które znacznie różni się od tego jakie znamy z europejskich restauracji.sushi
 7. Rozsmakuj się w tradycyjnym napoju alkoholowych uwielbianym przez Japończyków. Sake to narodowy trunek przyrządzany jak znane nam piwo.
 8. Weź udział w jednym ze 100 tysięcy festiwali, które każdego roku odbywają się w Japonii. Niezależnie od tego w jakim czasie planujesz podróż, możesz być pewien, że zawsze trafisz na jakieś święto. Oprócz takich typowych jak Nowy Rok, czy wszelkie religijne święta, można wziąć udział w hanami – tradycji podziwiania kwiatów kwitnącej wiśni, czy typowo zimowych festiwalach, gdzie ulice zamieniają się w magiczne krainy ze śniegu i lodu.
 9. Zatrać się w niezwykle kolorowych, głośnych i wciągających salonach gier. Uważaj jednak, żeby nie zostawić tam całej gotówki!Arcades
 10. Zrelaksuj się w gorących źródłach onsen. Japonia dzięki swojemu położeniu w najbardziej sejsmicznym rejonie świata, posiada wiele osobliwości.Onsen
 11. Weź udział w zawodach sumo. To narodowy sport Japonii, który potrafi wywołać mnóstwo emocji.Sumo – narodowy sport w Japonii
 12. Pospaceruj po jednym z blisko 1000 zamków będących żywym przykładem niezwykłej japońskiej architektury.Zamek Osaka jo
 13. Zrób sobie sesję zdjęciową w specjalnych fotograficznych budkach Purikura.
 14. Zrelaksuj się w jednym z japońskich ogrodów, które wypełnione są niezwykłą roślinnością. Pomiędzy nią często ukryte są herbaciane domki, czy małe świątynie. Ogrody pięknieją przede wszystkim wczesną wiosną, kiedy wypełniają je kolorowe drzewa kwitnących wiśni.Jak wygląda japoński ogród?
 15. Przejedź się najszybszymi i najbardziej punktualnymi pociągami na świecie Shinkansen.Shinkansen
 16. Pojedź do tokijskiej dzielnicy Akihabara – kolorowego raju dla pasjonatów mangi i anime.Akihabara
 17. Wybierz się na zimowy festiwal do Sapporo, gdzie będziesz mógł podziwiać niezwykłe lodowe rzeźby.
 18. Odwiedź wioskę ninja, w której będziesz mógł zobaczyć tradycyjne domy wojowników ninja z ich pokojami do treningów, czy tajnymi tunelami. Domy takie znajdują się w mieście Koka w prefekturze Shiga.
 19. Zobaczyć prawdziwego wielkiego 18 metrowego robota Gundam z Diver City w Tokyo. Gundam Tokyo
 20. Spróbuj japońskich fast foodów, które w niczym nie przypominają znanych nam potraw.
 21. Odwiedź Tachinomiya – typową uliczną restaurację japońską, gdzie będziesz miał szansę skosztować przekąsek w wyjątkowo lokalnej atmosferze stojąc lub siedząc naprzeciw baru.
 22. Wybierz się do kabuki – tradycyjnego japońskiego teatru, w którym sztukę aktorską łączy się z tańcem.
 23. Na koniec weź udział w mającej setki lat, tradycyjnej ceremonii herbacianej.Co pić w Japonii Nie tylko herbata

Jak myślicie co jeszcze powinno znaleźć się na liście, jakie są Wasze typy? Zachęcam do wpisywania ich w komentarzach 🙂

2 komentarze

 1. Migranci
  25 października 2016 at 19:31
  Odpowiedz

  Kusi spróbowanie trującej ryby. Przypuszczam, że na 99.99% byłoby OK. Ale…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *